Upřesnění na náš článek ze zasedání zastupitelstva 24.4.2019

10. 05. 2019
Upřesnění na náš článek ze zasedání zastupitelstva 24.4.2019
Upřesnění na náš článek ze zasedání zastupitelstva 24.4.2019

Bytová výstavba v areálu hřebčína? Lokalita Pahrbek a požadavky Správy železniční dopravní cesty. Jdou tyto návrhy dohromady? My si myslíme že NE, že je důležité hlasovat a projednávat návrhy jednotlivě.

24.4.2019 na veřejném jednání zastupitelstva jsme měli hlasovat o mnoha rozdílných návrzích v jednom balíku. Náš návrh, aby bylo o jednotlivých návrzích hlasováno samostatně podpořili jen 3 zastupitelé, s námi tedy 5. Dva se zdrželi. O tom se můžete přesvědčit v zápisu z jednání zastupitelstva na webových stránkách města (hlasování č.7)

Slovní záznam zastupitele:


Zde je zápis z jednání na úřední desce města

V hlasování č.8 Pořízení změny č. 1 Územního plánu Napajedla zkráceným postupem podle ust. § 55a stavebního zákona jsme hlasovali volbou “zdržel se”, ta je naším postojem proti předkládaném návrhu jako celku. S bytovou výstavbou nesouhlasíme, neboť si myslíme, že majitelé již dříve mohli učinit i jiné kroky, které by vedly k zachování areálu hřebčína jako celku. Bez tohoto pokusu o „záchranu“ financování jeho chodu. Hřebčín Napajedla považujeme za kulturní dědictví.


Postup pořízení změny Územního plánu zkráceným postupem je zde.

Náš YouTube kanál naleznete zde


Autor článku

Michal ŠtěpaníkMichal Stepanik

Michal Štěpaník

elektrotechnik
člen kontrolního výboru


michal.stepanik@pirati.cz