Klimaticon poprvé v Kroměříži!

1. října 2019
Klimaticon poprvé v Kroměříži!

Piraticony jsou veřejnosti přístupné konference zaměřená na různá témata. Tentokrát jsme pro vás poprvé ve Zlínském kraji připravili Klimaticon! Akce nabídne široké pásmo přednášek zaměřených na dopad klimatických změn z pohledu jednotlivce i celé společnosti.

Celá akce se uskuteční již v sobotu 19. října v Domu kultury v Kroměříži{:target="_blank"}. Vstup je zdarma a dveře budou otevřeny od 9.30!

Program:

10.00

Zahájení (úvodní slovo, kdo jsme, co děláme, jaké jsou naše cíle)

10.10

Jan Nezhyba: Klima v Česku včera a dnes

11.00

Bc. František Elfmark Dis. : Oběhové hospodářství a novelizace zákonů

13.00

Ing. Eva Tylová: Adaptační opatření v městské části Praha 12

13.50

Ing. et Ing. Martin Šmída: Od bioodpadu k živé půdě

14.40

Viktor Karlík: Stavby z přírodních materiálů

15.30

BcA. Jiří Hrabina: EkoNElogie: Aneb cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly

Odkaz na FB Událost.{:target="_blank"}

Součástí akce bude i UpCycling koutek, kde si budete moci ušít tašku, peněženku nebo cokoliv vás napadne z použitých reklamních plachet. Také si budete moci vyzkoušet vyrobit z nepotřebných dřevěných bedýnek hmyzí hotely, z PET lahví krmítka pro ptáky, plašiče na krtky, a další vychytávky

Buďte s námi u pirátského tažení (nejen) za lepším životním prostředím.

Akce je spolufinancována prostřednictvím participativního rozpočtu České pirátské strany.

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

8. JEDNÁNÍ ZM - DOTACE Z ROZPOČTU MĚSTA, KOUPĚ POZEMKŮ V AREÁLU ZÁMKU, VEŘEJNÉ SLYŠENÍ K PETICI ZA HŘEBČÍN

8. JEDNÁNÍ ZM - DOTACE Z ROZPOČTU MĚSTA, KOUPĚ POZEMKŮ V AREÁLU ZÁMKU, VEŘEJNÉ SLYŠENÍ K PETICI ZA HŘEBČÍN

Ve středu 6.3.2024 proběhlo letošní první jednání zastupitelstva města, tradičně v 15.00 hod. opět v městském kině, na programu bylo 24 bodů a jednání se zúčastnilo 19 zastupitelů. Druhým bodem byly návrhy na pořízení změny Územního plánu č.2. Dalšími body byly tradičně ty majetkové, město koupilo pozemky na Chmelnici a Pahrbku za 2.016.300,- Kč. Byl schválen bezúplatný převod pozemku p. č. 4832/10 – ostatní plocha, ostatní komunikace o výměře 70 m2 od ÚZSVM. V dalším bodu nabyly do majetku města pozemky v areálu Zámku a sice o výměře 10.152 m2 x 2 250,- Kč/m2 za celkovou kupní cenu 22.842.000,- Kč. Město tak konečně bude mít přístup ke svým budovám v areálu, TJFS ke svému majetku bez omezení vyplývající z věcného břemene.

Pozvánka na 8.jednání zastupitelstva 2022-26

Pozvánka na 8.jednání zastupitelstva 2022-26

Již příští středu 6.3.2024 od 15:00 zasedne už po osmé Zastupitelstvo města Napajedla! Chceme, aby se co nejvíce lidí zapojilo do důležitých rozhodnutí o našem městě, proto toto zasedání opět proběhne v prostorách kina, aby bylo dostatek místa pro všechny zástupce veřejnosti. Na programu je řada důležitých témat včetně koupě pozemků v areálu zámeckého parku, návrh na poskytnutí dotací z rozpočtu města Napajedla na rok 2024, zajištění přípravy a realizace akcí k 80. výročí události sestřelení bombardéru spojeneckých sil v lokalitě Prusinky a informace k výstavbě mostů v Napajedlích vč. řešení dopravní situace. Dále bude na programu i šest návrhů na změnu Územního plánu č.2, které by mohly mít významný vliv na podobu našeho města do budoucna. Navrhovaná změna by se dotkla lokalit Nad slaným, Títěž, Luhy a Díly za humny. Vaše přítomnost je neocenitelná - vaše názory a připomínky mají význam pro budoucnost našeho města. Přijďte, zapojte se a buďte součástí rozhodování!