Zemřel MVDr. Antonín Černocký, bylo mu 72 let.

10. srpna 2022
Zemřel MVDr. Antonín Černocký, bylo mu 72 let.

Ve věku 72 let tragicky zemřel MVDr. Antonín Černocký, dlouholetý ředitel Zemského hřebčince Tlumačov a jeden z nejvšestrannějších koňařů v Česku. Veterinář a chovatel disponující zvláštní erudicí a bohatými zkušenostmi byl doma ve světě sportovního ježdění i v dostihovém sportu. Jeho největší láskou byl ovšem anglický plnokrevník.

Antonín Černocký se narodil 11. března 1950. Už ve svých sedmnácti letech získal amatérskou licenci a zejména v 70. letech absolvoval řadu dostihů na malých a dnes už často neexistujících drahách.

Hlavní část svého života spojil s hřebčínem Napajedla. V roli zootechnika se výrazně podílel na úspěších napajedelských odchovanců. Kromě současnosti ho vždy zajímala i historie chovu založeného Aristidem Baltazzim. V hlavě měl původy všech významných napajedelských rodin a rád o nich diskutoval. Zvláštní slabost měl například pro rodinu Sidney, k jeho favoritkám patřila například vítězka Čs. derby 1950 Svatava. Oblíbil si také plemeníka Lincolna, vítězství jeho syna Reguluse v Českém derby 1995 vnímal jako velkou satisfakci.

Vrcholem jeho profesní kariéry bylo působení na postu ředitele Zemského hřebčince Tlumačov v letech 2006 až 2014. V poslední době byl držitelem teplokrevného plemeníka 2766 Quidam.

Nikdy se nebál převzít zodpovědnost a veřejně se postavit za své názory, a to i ve chvílích, kdy to nebylo příjemné nebo populární. Angažoval se na půdě Českého svazu chovatelů plnokrevníka a majitelů dostihových koní, a zapojil se do celé řady iniciativ nejen kolem koní. Mimo jiné byl starostou města Napajedla.

Jako pohotový člověk se smyslem pro humor a přirozený "showman"  ve volném čase s chutí působil jako hlasatel na moravských závodištích. Tohoto talentu Antonína Černockého před několika lety využili i tvůrci seriálu Znamení koně, kteří ho obsadili do role licitátora na dražbě.

Svou lásku ke koním a dostihům předal dcerám Markétě a Lence, které se prosadily jako úspěšné amatérské jezdkyně. I v penzi se zúčastňoval jako divák řady dostihových, jezdeckých a chovatelských dnů, kvůli nimž neváhal absolvovat stovky kilometrů po celé republice. Jeho typický stisk ruky a přátelský úsměv k těmto akcím neodmyslitelně patřily, stejně jako dlouhé a poutavé odborné debaty.

Zdroj: jezdci.cz

Foto: Bohumil Křižan, Jockey Club ČR

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

8. JEDNÁNÍ ZM - DOTACE Z ROZPOČTU MĚSTA, KOUPĚ POZEMKŮ V AREÁLU ZÁMKU, VEŘEJNÉ SLYŠENÍ K PETICI ZA HŘEBČÍN

8. JEDNÁNÍ ZM - DOTACE Z ROZPOČTU MĚSTA, KOUPĚ POZEMKŮ V AREÁLU ZÁMKU, VEŘEJNÉ SLYŠENÍ K PETICI ZA HŘEBČÍN

Ve středu 6.3.2024 proběhlo letošní první jednání zastupitelstva města, tradičně v 15.00 hod. opět v městském kině, na programu bylo 24 bodů a jednání se zúčastnilo 19 zastupitelů. Druhým bodem byly návrhy na pořízení změny Územního plánu č.2. Dalšími body byly tradičně ty majetkové, město koupilo pozemky na Chmelnici a Pahrbku za 2.016.300,- Kč. Byl schválen bezúplatný převod pozemku p. č. 4832/10 – ostatní plocha, ostatní komunikace o výměře 70 m2 od ÚZSVM. V dalším bodu nabyly do majetku města pozemky v areálu Zámku a sice o výměře 10.152 m2 x 2 250,- Kč/m2 za celkovou kupní cenu 22.842.000,- Kč. Město tak konečně bude mít přístup ke svým budovám v areálu, TJFS ke svému majetku bez omezení vyplývající z věcného břemene.

Pozvánka na 8.jednání zastupitelstva 2022-26

Pozvánka na 8.jednání zastupitelstva 2022-26

Již příští středu 6.3.2024 od 15:00 zasedne už po osmé Zastupitelstvo města Napajedla! Chceme, aby se co nejvíce lidí zapojilo do důležitých rozhodnutí o našem městě, proto toto zasedání opět proběhne v prostorách kina, aby bylo dostatek místa pro všechny zástupce veřejnosti. Na programu je řada důležitých témat včetně koupě pozemků v areálu zámeckého parku, návrh na poskytnutí dotací z rozpočtu města Napajedla na rok 2024, zajištění přípravy a realizace akcí k 80. výročí události sestřelení bombardéru spojeneckých sil v lokalitě Prusinky a informace k výstavbě mostů v Napajedlích vč. řešení dopravní situace. Dále bude na programu i šest návrhů na změnu Územního plánu č.2, které by mohly mít významný vliv na podobu našeho města do budoucna. Navrhovaná změna by se dotkla lokalit Nad slaným, Títěž, Luhy a Díly za humny. Vaše přítomnost je neocenitelná - vaše názory a připomínky mají význam pro budoucnost našeho města. Přijďte, zapojte se a buďte součástí rozhodování!