Zemřel MVDr. Antonín Černocký, bylo mu 72 let.

10. srpna 2022
Zemřel MVDr. Antonín Černocký, bylo mu 72 let.

Ve věku 72 let tragicky zemřel MVDr. Antonín Černocký, dlouholetý ředitel Zemského hřebčince Tlumačov a jeden z nejvšestrannějších koňařů v Česku. Veterinář a chovatel disponující zvláštní erudicí a bohatými zkušenostmi byl doma ve světě sportovního ježdění i v dostihovém sportu. Jeho největší láskou byl ovšem anglický plnokrevník.

Antonín Černocký se narodil 11. března 1950. Už ve svých sedmnácti letech získal amatérskou licenci a zejména v 70. letech absolvoval řadu dostihů na malých a dnes už často neexistujících drahách.

Hlavní část svého života spojil s hřebčínem Napajedla. V roli zootechnika se výrazně podílel na úspěších napajedelských odchovanců. Kromě současnosti ho vždy zajímala i historie chovu založeného Aristidem Baltazzim. V hlavě měl původy všech významných napajedelských rodin a rád o nich diskutoval. Zvláštní slabost měl například pro rodinu Sidney, k jeho favoritkám patřila například vítězka Čs. derby 1950 Svatava. Oblíbil si také plemeníka Lincolna, vítězství jeho syna Reguluse v Českém derby 1995 vnímal jako velkou satisfakci.

Vrcholem jeho profesní kariéry bylo působení na postu ředitele Zemského hřebčince Tlumačov v letech 2006 až 2014. V poslední době byl držitelem teplokrevného plemeníka 2766 Quidam.

Nikdy se nebál převzít zodpovědnost a veřejně se postavit za své názory, a to i ve chvílích, kdy to nebylo příjemné nebo populární. Angažoval se na půdě Českého svazu chovatelů plnokrevníka a majitelů dostihových koní, a zapojil se do celé řady iniciativ nejen kolem koní. Mimo jiné byl starostou města Napajedla.

Jako pohotový člověk se smyslem pro humor a přirozený "showman"  ve volném čase s chutí působil jako hlasatel na moravských závodištích. Tohoto talentu Antonína Černockého před několika lety využili i tvůrci seriálu Znamení koně, kteří ho obsadili do role licitátora na dražbě.

Svou lásku ke koním a dostihům předal dcerám Markétě a Lence, které se prosadily jako úspěšné amatérské jezdkyně. I v penzi se zúčastňoval jako divák řady dostihových, jezdeckých a chovatelských dnů, kvůli nimž neváhal absolvovat stovky kilometrů po celé republice. Jeho typický stisk ruky a přátelský úsměv k těmto akcím neodmyslitelně patřily, stejně jako dlouhé a poutavé odborné debaty.

Zdroj: jezdci.cz

Foto: Bohumil Křižan, Jockey Club ČR

Sdílení je aktem lásky

Další podobné články

Poslední jednání zastupitelstva období 2018-2022, rozpočtové opatření a investice do klubovny skautů

Poslední jednání zastupitelstva období 2018-2022, rozpočtové opatření a investice do klubovny skautů

Dalším bodem bylo schválení Budoucí směnné smlouvy na pozemky pro cyklostezku Pálenice - ČOV který předkládal Odbor správa majetku. Již na minulém jednání ZM v červnu 2022 jsme po prostudování materiálů zpracovali protinávrh který Michal Štěpaník podal před jednáním. Chtěli jsme, aby nedošlo na směnu pozemků mezi korporací Slaviamotor s.r.o a městem Napajedla. Korporace požadovala za své tři pozemky pod plánovanou cyklostezkou pozemky v centru města v areálu Infocentra Přístav na kterém stojí od roku 2015 se souhlasem města její stavby - kovový kontejner v kterém je zázemí pro hostinskou činnost a i část pozemku kde je zbudována předzahrádka. (více v našem reportu z června 2022). Nehlasovali jsme pro směnu.

Předvolební video

Předvolební video

V pátek 23. září 2022 od 13:00 do 22:00 hodin i v sobotu 24. září 2022 od 7:00 do 15:00 hodin bude otevřen průchod zámeckým parkem. Tak přijďte k volbám a volte celou naši kandidátku č. 2